info@gavoha.co.il

050-7207995  |משרד: 04-8203444 |  1800-33-00-13

למה חינוך פיננסי?

אני מאמינה בתרומה ונתינה, וכך אני נוהגת לאורך חיי.

ההתנדבות הזו הביאה אותי לבחירת דרך שונה, דרך שמתכתבת עם נעוריי, דרך בה אני סוגרת מעגל.

 

כשילדיי היו בבי"ס יסודי, נתבקשנו, ההורים להגיע לשעת חברה ולספר על המקצוע שלנו. ואני, מה המקצוע שלי? כסף! אז הכנתי דף עם מושגים בסיסיים והעברתי שיעור כאימא מתנדבת בנושא כסף.

הילדים הביעו עניין רב, שיתפו את הוריהם וביקשו שאגיע שוב. אז "עליתי" איתם לחטיבת הביניים וגם לתיכון, כשבכל פעם אני משדרגת את השיעור בהתאם לגילם, יכולת הבנתם וצרכיהם.

 

מתוך כך, ועוד הרבה לפני שהמושג "חינוך פיננסי" נטבע בשפה שלנו, הבנתי את הצורך! ידעתי שיום אחד אעשה זאת באופן שוטף. לכן למדתי הנחיית קבוצות במכללת גישות. על הדרך גם הפכתי למנחה מטעם המכללה (קורס נוסף), ואני שמחה להיות חלק מצוות מוכשר שמעביר קורסים וסדנאות ברחבי הארץ, למיגוון גילאים, נושאים ותחומים.

 

בשנים האחרונות, בימים כתיקונם, כשיש לימודים סדירים וחברה בריאה, תרתי משמע, העברתי סדנאות בנות 3 מפגשים לתלמידי תיכון, כולל נוער בסיכון, סדנאות אינטנסיביות לחיילים בודדים במסגרת מכללת גישות, לחיילים משוחררים במרכז צעירים, למועצת נשים וגם סדנא מקוצרת לפגועי נפש בוגרים. אנשים מרגשים ומקסימים!

 

את הסדנאות בניתי מחומרים שלי, מותאמים לקהל היעד וצרכיו. בניתי מתוך ניסיוני רב השנים כרואת חשבון, אבל לא רק. וכאן החיבור לנעוריי: אני בת בכורה למשפחה חד הורית וקשת יום. שנות נעוריי היו שנים קשות מהרבה בחינות. אחת מהן היתה המחסור. הקושי להתפרנס. מגיל 15 עבדתי במקביל ללימודיי. נתתי שיעורים פרטיים, הייתי בייביסיטר, מדריכה במועדוני נוער שכונתיים ועוד.

 

מאמי היקרה למדתי איך מנהלים תקציב זעום. איך מסתדרים בלי לקחת הלוואה, בלי להיות ב"מינוס". אמי היקרה, בוגרת האוניברסיטה של החיים, לימדה אותנו להסתפק במועט, להיות אנשים חרוצים, לעבוד עם מוסר עבודה גבוה, ולהינות ממה שאפשר. מגיל צעיר הבנתי שחייבים:

– לעשות סדר עדיפויות

– לדעת לוותר

– לגלות גמישות

– לחיות עם רגליים על הקרקע

– לחשב צעדים קדימה

ואלה הקווים המנחים שלי עד היום, גם כשאני יכולה להרשות לעצמי הרבה יותר!

 

בזכות הדרך שהתוותה לנו והדוגמא האישית שנתנה, אחיי ואני צמחנו להיות אנשי עבודה, מסורים, הגונים ובעלי מקצוע. למי שדאג, אציין שסיימתי תיכון בהצטיינות.

 

אז כן, בתקופה זו של חיי אני סוגרת מעגל. בעיסוקי כמנחת סדנאות לחינוך פיננסי, אני נותנת כלים לנוער ולצעירים בפרט להתמודד עם הנושא המורכב שנקרא כסף! אלה שכל העתיד לפניהם!

זו הבטן הרכה שלי… אבל לא רק: לכל אדם שצריך ורוצה את הידע הזה, כדי לצמוח כלכלית בעולמנו המורכב. כן, בכל גיל חשוב להכיר מושגים בסיסיים כמו תקציב, הלוואה ומינוס, חשיבות החיסכון ועד תכנון פנסיוני.

 

כסף זו מילה גדולה, עם הרבה משמעויות, סטיגמות, אמונות ודעות. עבור חלקנו זו מילה מפחידה. כי מה עושים כשאין מספיק כסף, וגם כשכבר יש, איך מתנהלים נכון, כדי לצמוח, להתפתח ולדאוג לעתיד?

 

הקורונה התקילה אנשים רבים. פתאום הכל נעצר, ובעיקר נפסק זרם ההכנסות לשכירים ועצמאים כאחד. ליבי עם האנשים שחיים בחרדה כלכלית מיום המחר. העולם השתנה מאז הייתי נערה. היום העולם טכנולוגי ומורכב, וכל אחד חייב שיהיו לו הידע והכלים הפיננסיים על מנת לדעת להתמודד עם קשיים כלכליים, ובוודאי לאפשר לעצמו חיים מתוך שפע ושגשוג כלכלי, צמיחה והגשמה של התכניות העתידיות.

 

הסדנאות מבחינתי הן שליחות! לא פחות….

 

ועם זאת, תזכרו: הדברים הכי חשובים בחיים, לא עולים כסף….

חשוב שכולנו נהיה אנשים טובים ונדיבים לסביבתנו ולעצמנוJ

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן